Nejdříve je nutné zjistit, zda byla exekuce nařízena na základě rozhodčího nálezu. Tuto informaci lze vyčíst například z exekučního příkazu, výpisu z Centrální evidence exekucí či většiny dopisů od exekutora (Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?). Pojďme se podívat na konkrétní příklady:
Exekuční příkaz
Exekuční příkaz můžete získat od exekutora nebo třeba od zaměstnavatele. Pokud zde naleznete spojení „rozhodčí nález“, máte velkou šanci, že vaši exekuci bude možné zastavit.
Pak nám stačí poslat fotku nebo sken tohoto exekučního příkazu na email [email protected] (osobní údaje můžete zakrýt). My vše vyhodnotíme a pošleme vám další instrukce.
Výpis z Centrální evidence exekucí
Pokud nemáte exekuční příkaz, můžete si pořídit výpis z Centrální evidence exekucí. Ten získáte na poště nebo online (více informací zde). Pokud je zde uvedeno spojení „rozhodčí nález“, máte velkou šanci, že vaši exekuci bude možné zastavit.
Abychom mohli provést přesnější vyhodnocení, potřebujeme znát jméno rozhodce a spisovou značku. To zjistíme z rozšířeného výpisu z Centrální evidence exekucí. Rozšířený výpis si dělejte pouze u exekucí, které byly nařízeny na základě rozhodčích nálezů. Jinde to pro nás nemá moc smysl.
Jakmile budete mít tyto dokumenty, můžete nám je poslat na email [email protected] (osobní údaje můžete zakrýt). My je vyhodnotíme a napíšeme vám další postup.
Pokud byste měli nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit přes email [email protected] nebo přes telefonní číslo 605 960 787.
1 Komentář
Dobrý den. Spadl jsem do exekuce na základě nulitního soudního rozsudku. Rozsudek není opatřen razítkem a ani podpisem soudce či samosoudce. Pomůžete. Exekutora jsem kontaktoval a upozornil jsem ho na tuto skutečnost, prý tam podpis je a to podpis zapisetovalky
. Hm si že mě dělají srandu. Pomůžete?
Comments are closed.