[email protected]

+420 605 960 787

 Jak poznat exekuci, kterou je možné zastavit?

Nejdříve je nutné zjistit, zda byla exekuce nařízena na základě rozhodčího nálezu. Tuto informaci lze vyčíst například z exekučního příkazu, usnesení o nařízení exekuce či většiny dopisů od exekutora (Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady?). Zpravidla to je možné nalézt hned v prvním odstavci, který může vypadat například takto:

Mgr. Jaroslav Chamtivý, soudní exekutor Exekutorského úřadu Teplice, se sídlem Nám. Svobody 20, Teplice, pověřený provedením exekuce na základě usnesení Okresního soudu v Olomouci ze dne 12. 4.  2011, č.j. 23 XX 23888, kterým byla nařízena exekuce podle pravomocného a vykonatelného rozhodčího nálezu JUDr. Petra Falešného, č. j. 5766788, ze dne 2. 2. 2012…

Pokud je zde uvedeno spojení rozhodčí nález, je splněna první podmínka pro zastavení exekuce.

Pak je nutné zjistit, jaká společnost na vás exekuci podala, protože ne všechny rozhodčí nálezy jsou neplatné. Pokud ale máte exekuci např. od společností Home Credit (AB 4 B.V., AB 5 B.V.), ESSOX, Cetelem, Komerční banka, Finpomoc a další, je zde šance na zastavení této exekuce skutečně velice vysoká, protože tyto společnosti používaly neplatné rozhodčí doložky ve svých smlouvách.

Pokud máte exekuci na základě rozhodčího nálezu od jiné společnosti – např. Profi Credit (Jak na exekuci od Profi Creditu?), Profidebt, SMART Capital a další, je nutné prostudovat vaši  smlouvu, neboť  tyto společnosti používaly více typů rozhodčích doložek a je potřeba zjistit, zda ta vaše je platná či nikoliv. Sken či fotku vaší smlouvy spolu s exekučním příkazem nám můžete zaslat na [email protected] (osobní údaje můžete zakrýt).

Pokud chcete zjistit, zda i vaši exekuci je možné zastavit, klikněte zde.

Pro vyhodnocení vaší exekuce můžete použít toto schéma:

Schema