[email protected]

+420 605 960 787

 Pan Jan a jednostranná změna smlouvy od Profi Creditu

Pan Jan v roce 2012 uzavřel úvěrovou smlouvu se společností PROFI CREDIT. Na základě této smlouvy mu měla společnost půjčit 60.000 Kč s úrokem ve výši 95 % ročně. Celkem tak měl pan Jan vrátit 142.884 Kč. Společnost ale jednostranně změnila podmínky. Panu Janovi vyplatila na účet namísto 60.000 Kč pouze 47.000 Kč. Částka, kterou měl pan Jan celkově vracet, se ale snížila jen o 400 Kč. PROFI CREDIT také panu Janovi oznámil, že úrok zvýšil z 95 % na neuvěřitelných 148 % ročně. Protože pan Jan peníze opravdu potřeboval, nezbylo mu nic jiného, než se se změnou podmínek smířit.

Další podpásovka

Bohužel ve smluvních podmínkách, které byly psány titěrným písmem a plné zkratek, společnost skryla i celou řadu smluvních pokut pro případ prodlení.

Panu Janovi se nejdříve dařilo vše v pořádku splácet, ale pak se dostal do prodlení a společnost jeho úvěr zesplatnila a zároveň uplatnila nejrůznější pokuty v rozhodčím řízení. O nestrannosti a poctivosti rozhodce máme velké pochyby, neboť každý den sám vydával tolik rozhodnutí, jako všechny senáty menšího soudu dohromady. Není asi žádným překvapením, že tento rozhodce rozhodoval pouze pro tuto společnost a nad protiprávními pokutami pravidelně přivíral obě oči. PROFI CREDIT následně nechal na pana Jana nařídit exekuci.

Pomohli jsme a stále pomáháme

Případ pana Jana převzali advokáti a jeho exekuci úspěšně zastavili. Pan Jan v exekuci uhradil více než 294 tisíc korun. To ale společnosti PROFI CREDIT očividně nestačilo a pana Janazažalovala o dalších 169.000 Kč na smluvních pokutách. I tohoto případu se ujali advokáti a zatím to vypadá, že vše skončí dobře. Pan Jan by tak mohl být nejen bez dluhů, ale existuje zde i šance, že by mohl získat část peněz zpět.

Pokud chcete zjistit, zd ai vy nemáte protiprávní exekuci, zdarma a nezávazně vyplňte formulář na Exekutor má smůlu.cz