[email protected]

+420 605 960 787

 RODINA Z OSTRAVSKA VYHRÁLA BOJ S EXEKUCÍ

Při zastavování protiprávních exekucí se setkáváme s různými příběhy. Paní Mirka se se svým příběhem svěřila Moravskoslezskému Deníku. Z článku je jasně poznat, že cesta do exekuce může být velice lehká. Stačí pár nešťastných událostí a než se člověk naděje, padá do dluhové spirály.

V případě paní Mirky tomu bylo podobně. Manžel musel jít na operaci a ona ztratila práci. Aby kvůli neplacení splátek nepřišli o auto, vzali si další úvěr. Práci se paní Mirce bohužel nedařilo nalézt a zároveň i společnost, kde před operací pracoval její manžel, zkrachovala. Najednou nebylo ani na splátky na úvěr, ani na splátky na auto. Následovalo obstavení bankovního účtu a návštěva exekutora.

Paní Mirce i jejímu manželovi se po čase podařilo nalézt práci a chystali se všechno splatit. Zůstali ale v šoku, když zjistili, že jejich dluh se několikanásobně zvětšil a zároveň každý měsíc narůstá více, než dokáží splatit. V této fázi nás paní Mirka kontaktovala (www.exekutormasmulu.cz), abychom ji vyhodnotili exekuci. Zjistili jsme, že její exekuce je skutečně protiprávní, protože byla nařízena na základě neplatného rozhodčího nálezu a zároveň i úvěrová smlouva obsahovala lichevní úroky a protiprávní pokuty. Exekuci paní Mirky jsme úspěšně zastavili.

Celý příběh si můžete přečíst zde.