[email protected]

+420 605 960 787

 EXEKUCE OD PROFI CREDITU

Často se na nás obracíte s dotazy na exekuce od úvěrové společnosti Profi Credit. My pro vás máme dobrou zprávu – velké množství exekucí od Profi Creditu je protiprávních, a je možné je zastavit!

Profi Credit totiž poskytoval spotřebitelům úvěry za nemravně vysoké úroky a taktéž používal nepřiměřené řetězící se smluvní pokuty. Taková ujednání mnoho soudu vnímá jako v rozporu s dobrými mravy a tak je velká šance na zastavení takové exekuce.

Přes nezávislý soud by tato ujednání neprošla. Profi Credit tedy potřeboval, aby o těchto případech rozhodovali soukromí rozhodci, kteří měli z rozhodování takových sporů velice dobrý byznys, takže často nad protiprávními úroky a pokutami „zavřeli obě oči.“ České soudy si ale tuto nespravedlnost čím dál více uvědomují a exekuce od Profi Creditu proto zastavují.

Existují dva hlavní důvody zastavování exekucí od Profi Creditu:

 1. Ekonomická závislost rozhodců – pokud rozhodce rozhoduje velké množství sporů pro Profi Credit, je na něm ekonomicky závislý, takže je zde pochyb, že bude rozhodovat nezávisle (např. JUDr. Vaňková pro Profi Credit rozhodla cca 28 000 sporů a měla za to od Profi Creditu získat cca 30 miliónů korun).
 2. Nemravné úvěrové smlouvy – mnoho smluv Profi Creditu obsahovalo tak vysoké úroky a pokuty, že je možné je považovat za nemravné. Taková úvěrová smlouva je pak neplatná pro rozpor s dobrými mravy.

Jaké exekuce od Profi Creditu lze zastavit?

Pokud na exekučním příkazu objevíte spojení „rozhodčí nález“ nebo „rozhodce“, je zde poměrně velká šance, že taková exekuce je protiprávní, a bude ji možné zastavit.

K čemu je zastavení exekuce od Profi Creditu dobré?

Kromě samotného zastavení exekuce dochází k:

 1. Snížení celkového dluhu o poplatky exekutorům, rozhodcům, advokátům a o protiprávní úroky a pokuty, které právě u Profi Creditu mnohdy bývají až astronomické.
 2. Možnost získat zpátky náklady exekutora – to jsou peníze, které exekutor vymáhá pro sebe jako odměnu za svoji práci. Pokud je ale protiprávní exekuce zastavena, tak přeci není správné, aby člověk, proti kterému byla roky vedena protiprávní exekuce, exekutorovi ještě zaplatil. Exekutor by měl tyto peníze vrátit a svoji odměnu požadovat po úvěrové společnosti, která nechala protiprávní exekuci nařídit.
 3. Možnost získat zpátky část peněz od Profi Creditu – po zastavení exekuce se musí přesně spočítat, kolik peněz bylo vymoženo a na jaké účely byly použity. Pokud se zjistí, že člověk původní dluh přeplatil, je možné tyto peníze po Profi Creditu požadovat, a to dokonce i soudně.

Pro základní vyhodnocení každé exekuce je potřeba alespoň jeden exekuční příkaz. Můžete nám ho zaslat na email [email protected] (osobní údaje můžete zakrýt). My vaši exekuci vyhodnotíme a dáme vám vědět. Pokud exekuční příkaz nemáte, přečtěte si náš článek Co můžu dělat, když k exekuci nemám žádné podklady.

Kontaktní údaje a další informace naleznete na www.exekutormasmulu.cz

4 Komentáře

 • Potřebuji pomoct jelikož po mě chce nebankovní půjčka vrátit 100% navic

 • Dobrý den,
  na email [email protected] nám můžete poslat exekuční příkaz (osobní údaje můžete zakrýt) a my se na to podíváme.

 • Dobry den ja mam velký finacni problem.
  Pomoc mi jak vyřešit. Chtela bych zastavení.
  Dekujeme
  Hezký den

 • Dobrý den,
  na email [email protected] nám můžete poslat exekuční příkaz (osobní údaje můžete zakrýt) a my se na to podíváme. S pozdravem. Tým Exekutor má smůlu

Comments are closed.