[email protected]

+420 605 960 787

 JAK ZÍSKAT EXEKUČNÍ PŘÍKAZ?

Pro každé vyhodnocení exekuce je vždy nutné mít alespoň nějaký dokument – nejlépe exekuční příkaz. Z toho poznáme, kdo a kdy na vás podal exekuci, na základě čeho byla exekuce nařízena a další důležité informace.

Bohužel, v průběhu života dochází k situacím, při kterých se tyto dokumenty ztrácejí (např. stěhování, rozvod apod.). A protože by byla velká škoda i nadále zůstat v protiprávní exekuci jen kvůli tomu, že jste v minulosti přišli o své podklady k exekuci, přinášíme vám krátký návod, jak získat vše potřebné pro základní vyhodnocení exekuce.

Jak tedy můžete získat exekuční příkaz?

  1. Pokud vám exekutor sráží ze mzdy, musí mít váš zaměstnavatel exekuční příkaz, na základě kterého tyto srážky provádí. Zajděte na mzdové oddělení nebo za účetní a poproste, aby vám exekuční příkaz okopírovali.
  2. Kontaktujte svého exekutora a požádejte ho o zaslání exekučního příkazu na váš email. Pokud nevíte, kdo je váš exekutor nebo nevíte, jak ho kontaktovat, přečtěte si náš článek Jak zjistit jméno exekutora, který proti vám vede exekuci? 
  3. Pokud víte, kdo je váš exekutor a nemáte to k němu daleko, domluvte si nahlédnutí do vašeho exekučního spisu přímo na exekučním úřadě. Na samotné nahlédnutí si s sebou vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a vše si prostě vyfoťte.

Pokud nepřipadá v úvahu ani jedna z výše uvedených variant, tak vám ještě ukážeme možnost, jak získat usnesení o nařízení exekuce. Nejprve zavolejte na okresní soud (seznam soudů zde), pod který spadá vaše trvalé bydliště, a požádejte o nahlédnutí do svých exekučních spisů (pokud máte nařízenou nějakou exekuci, pak ji soud musí evidovat). Na samotné nahlédnutí si s sebou vezměte digitální fotoaparát či chytrý telefon a vše potřebné si prostě vyfoťte.

Až budete mít exekuční příkaz, můžete nám ho  zaslat na e-mail [email protected] (osobní údaje můžete zakrýt). My ho zdarma vyhodnotíme a obratem vám dáme vědět, zda je možné vaši exekuci zastavit.